Narodziny

Szkoła Rodzenia Narodziny

Przed wami wielkie rodzinne wydarzenie, Narodziny… waszego dziecka.

Zapraszam do uczestnictwa w Szkole Rodzenia Narodziny. To będą wasze wieczory, podczas których zespół wykładowców będzie dzielił się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Podpowiemy jak sobie radzić w sytuacjach trudnych i gdzie szukać pomocy. Na zajęciach będziemy zarażać waz swoim entuzjazmem, pokazywać blaski i cienie rodzicielstwa. Małe grupy oraz klimat, jaki panuje podczas zajęć, pozwalają na zawarcie nowych przyjaźni.

Naszym celem jest przygotowanie obojga rodziców do nowej roli w ich życiu, do rodzicielstwa. Ukazujemy poród jako zadanie, w którym świadome, czynne i sprawne uczestnictwo obojga rodziców daje im szansę przeżycia wielkiej przygody. Preferujemy postawę zaufania do natury i instynktu, które mobilizują siły, jakimi dysponuje kobieta podczas porodu.

Jednocześnie przybliżamy najnowsze środki łagodzenia bólu stosowane w szpitalu, by kobiety z niskim progiem bólowym mogły świadomie wybrać formę porodu, jak im odpowiada – naturalnego lub znieczulonego. Uczymy technik oddychania, by rodząca kobieta dotleniała dziecko podczas trudnej drogi narodzin. Uczymy Tatusiów kąpać i pielęgnować delikatną skórę swojego dziecka, by kąpiel była przede wszystkim czasem bliskiego kontaktu i zabawy. Uświadamiamy jak ważne dla dziecka i matki jest karmienie piersią. Pokazujemy najwygodniejsze pozycje do karmienia oraz „sprzęt”, który je ułatwia.

Pokazujemy różnice psychiki kobiety i mężczyzny, by młodzi rodzice mogli przetrwać konflikty o kryzysy, jakie towarzyszą małżonkom na różnych etapach ich życia. Na koniec zajęć absolwenci otrzymują zaświadczenia oraz dyplomy.

Zapraszam serdecznie
Urszula Tataj - Puzyna

Ludwika Hirszfelda 11
02 - 776 Warszawa
mazowieckie
501 094 411 lub 664 525 298 (zapisy)
dorota.zmuda.fmc@wp.pl
http://www.narodziny.warszawa.pl/

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...