Irena Chołuj

Irena Chołuj

Żona od 1964 roku, matka dwu dorosłych synów, teściowa  i babcia 5-ga wnucząt.

Trzej najstarsi mają już dowody osobiste.

Położna 50 lat aktywna zawodowo. Absolwentka Akademii Medycznej.  Wykładowca, prelegent na wielu konferencjach  oraz na kursach dokształcających dla pracujących położnych.

W latach 1980- 1998 nauczyciel w warszawskiej szkole położnych .

Jestem autorką dwu książek : „Poród w domu” (1992r) i „Urodzić razem i naturalnie”(2008).

Pierwsza z nich jest zapisem mojego zachwytu nad pięknem naturalności rodzenia w środowisku rodzinnym, rodzenia  bez ingerencji,  zapisem naturalności zachowań kobiet rodzących ich mężów. Wtedy odkryłam potrzebę  ubogacania dobrego rzemiosła  w  serdeczne położnictwo położnych.

Ta druga książka jest Poradnikiem Porodowym dla Rodziców i Położnych; jest zapisem wielu informacji  o fizjologicznym rodzeniu, o odczuciach i potrzebach kobiet rodzących i rodzących się dzieci, zapisem moich doświadczeń zawodowych. Polecam.

Od  1989 roku promuję naturalne porody dla zdrowych kobiet. Przez te lata starałam się zwrócić uwagę pracownikom służby zdrowiu na potrzebę szczególnej dbałości w staraniach o przywracanie narodzinom pełnego człowieczeństwa, uważnego i serdecznego czuwania nad każdą rodzącą kobietą, dbałości o naturalny tok porodu.

Zawsze chętnie dzieliłam się z własnymi doświadczeniami zawodowymi; robię  to nadal.

Wielką radością mojego serca jest wciąż powiększająca się liczba wspaniałych polskich położnych dbających o pielęgnowanie fizjologii porodu, przyjmujących porody w pozycjach dogodnych dla rodzących, respektujących  ich plany rodzenia.

Wykonuję swoją pracę angażując się w nią całym sercem. Robię to nadal we współpracy z koleżanką położną, Mariolą Sienkiewicz. Razem jeździmy do porodów domowych.

Razem ze wspaniałymi położnymi ze stowarzyszenia „Dobrze Urodzeni” dążymy do odnowienia położnictwa położnych.


Góra Kalwaria
mazowieckie

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...