Mariola Sienkiewicz

Mariola Sienkiewicz

Od 1998 roku jestem położną, Tytuł magistra położnictwa uzyskałam po obronie pracy magisterskiej
na temat: "Znaczenia pozycji wertykalnych we współczesnym porodzie".

Pracuję w szpitalu na sali porodowej; na moje ręce urodziło się szczęśliwie wiele dzieci.
Przygotowuję rodziców do porodu w Szkole Rodzenia lub indywidualnie.
Jako Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny (IBCLC) - wspieram kobiety w problemach laktacyjnych, edukuję i koryguję, jeśli jest taka potrzeba.

Z radością współuczestniczyłam w tworzeniu naszego Domu Narodzin w Łomiankach. Od kilku lat przygotowuję się do zawodowej asysty kobietom, które będą rodziły w naszym Domu Narodzin lub we własnych domach. Szlify te zdobywam asystując od 2009 r w porodach domowych mojej koleżance i nauczycielowi - położnej Irenie Chołuj. Razem z Nią uczę się patrzeć na rodzącą, na poród "oczami natury", odczytywać i podziwiać ogromne siły i moc rodzenia wpisane przez Stwórcę w organizm kobiety rodzącej.

Z radością odkrywam w sobie umiejętność pomagania rodzącym w chwilach trudnych, wspierania ich kobiecych zdolności rodzenia. Jestem gotowa, by razem z rodzicami przeżywać narodziny ich dzieci, czuwać nad ich bezpieczeństwem. Ważne dla mnie jest, by wspierać rodzinę, zwłaszcza kobietę, we wczesnym rodzicielstwie - od kilku tygodni po poczęciu dziecka do kilku tygodni po jego urodzeniu się.
W pracy poza szpitalnej kieruję się zasadami ustalonymi przez zespół polskich niezależnych położnych zrzeszonych w Niezależnej Inicjatywie Rodziców i Położnych "Dobrze Urodzeni", pracuję w oparciu o standardy opracowane przez ten Zespół.


Warszawa
mazowieckie

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...