Elżbieta Capierzyńska

Elżbieta Capierzyńska

 

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Zdrowie Publiczne Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, studia pomostowe dla położnych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz szereg certyfikowanych szkoleń w Warszawie i Barcelonie z zakresu refleksologii.

Przez ćwierć wieku zawodowo związana z jednym ze szpitali trójmiejskich. Od początku lat 90-tych zainteresowałam się zmianami powstającymi w polskim położnictwie i zaczęłam propagować ideę porodu naturalnego i praw kobiet do wyboru miejsca porodu.

Położnictwo – to moja pasja, a uczestnictwo w czasie narodzin to dla mnie wyróżnienie i przywilej w tym szczególnym, magicznym wydarzeniu. Dzięki moim podopiecznym za każdym razem odkrywam jaka niesamowita siła i możliwości drzemią w kobiecie i doświadczam cudu narodzin.

To, co najlepsze dla ro­dzą­ce­go się dziec­ka i jego mat­ki – to jest po­ród na­tu­ral­ny – da­ją­cy ko­bie­cie sa­tys­fak­cję, a dziec­ku ła­god­niej­szy start w sa­mo­dziel­ne ży­cie. Tę wiedzę staram się przekazywać rodzicom podczas spotkań edukacyjnych.

Prowadzę Indywidualną Praktykę Położniczą SALUBENS - świadcząc usługi położnicze, okołoporodowe...

- Przyjmuję porody domowe.
- Zapewniam opiekę nad mamą i dzieckiem po porodzie.
- Udzielam porad dotyczących laktacji, w przypadku problemów laktacyjnych, pomagam je
rozwiązać
- Przygotowuję rodziców oczekujących dziecka - do porodu w warunkach szpitalnych i do
porodu domowego.
- Proponuję prowadzenie pierwszego okresu porodu w domu.

Prywatnie jestem żoną i mamą trójki wspaniałych, dorosłych już dzieci: syna i córek-bliźniaczek oraz babcią 5 wnucząt, które rodziły się w domu na moje ręce.
Moje hobby to kwiaty w domu i ogrodzie, haftowanie, jazda na rowerze, wycieczki piesze, zbieranie grzybów, wędkowanie z mężem.


Gdynia
pomorskie

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...