Dr Joanna Matejczuk

psycholog rozwojowy, adiunkt w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu. Autorka i współautorka publikacji naukowych, popularnonaukowych, poradnikowych, a także ekspertyz z obszaru psychologii rozwoju człowieka. Interesuje się szczególnie problematyką rozwoju oraz możliwością wspierania rozwoju małych dzieci. Zajmuje się propagowaniem wiedzy z obszaru psychologii rozwoju, wychowania i edukacji małych dzieci. Pracuje również na rzecz psychologicznego kształcenia nauczycieli i dyrektorów przedszkoli i szkół. A na co dzień mama trójki chłopaków.

Mgr Edyta Wdowiak

mgr rehabilitacji ruchowej , od 1994 roku zajmuje się usprawnianiem dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnoscią  . Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w latach 1994-1999 w Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem  ul. Krysiewicza w Poznaniu, a  w latach 2000-2017  w  Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjnym „Bartek” i  w  Poradni Wczesnej Interwencji. Od roku 2007 prowadzi Prywatną Praktyke Rehabilitacyjną , która specjalizuje się w terapii noworodków i niemowląt.  Jest certyfikowanym terapeutą metody NDT Bobath, metody NDT Bobath Baby oraz certyfikowanym terapeutą metody Integracji Sensorycznej. Dodatkowo ukończyła szkolenia z zakresu podstaw terapii neurokinezjologicznej wg Vojty, kurs Kinesiotapingu i Kinesiotapingu w Pediatrii oraz kurs Terapii Cranio-Sacralnej wg Upllegera, szkolenie Stymulacja Bazalna. Brała udział w grupie workshop „Warsztaty SOFFI-techniki wspierania karmienia niemowląt” na konferencji EBTA  w Warszawie. Ukończyła też  studia podyplomowe Zarządzenie w Opiece Zdrowotnej, Przygotowanie pedagogiczne , Strategia Zarządzania Biznesem. Obecnie asystent w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. St. Staszica w Pile, wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych „Fizjoterapia w pediatrii”, „Holistyczna opieka okołoporodowa” w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu.

W ramach studiów prowadzi zajęcia z Oceny Rozwoju Dziecka i Współczesnych Metod Neurorozwojowych, Opieki nad noworodkiem.

Współpracuje z wieloma ośrodkami, szkołami rodzenia , od wielu lat związana  „Dobrym Początkiem”.

  • Obecnie doktorantka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.Przygotowuje rozprawę doktorską pt. „Ocena wpływu treningu słuchowego na koncentrację uwagi u dzieci z nadwrażliwością słuchową z wybranymi schorzeniami genetycznymi i neurologicznymi”

 

Uczestnik wielu szkoleń konferencji związanych z rehabilitacją dzieci.

Mgr Barbara Nowak

Fizjoterapeuta z ponad 12 letnim stażem. Terapeuta manualny, nauczyciel akademicki. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach w dziedzinie fizjoterapii, terapii manualnych, masaży. W pracy zawsze widzi człowieka jako całość i podchodzi holistycznie do leczenia. Specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów z problemami ortopedycznymi, uroginekologicznymi, terapii blizn. Pracuje z kobietami w ciąży i połogu. W swojej pracy korzysta z szerokiego wachlarza technik manualnych, tapingu, rozluźniania mięśniowo powięziowego i masaży w tym drenażu limfatycznego. Na co dzień cechują ją życzliwość i zaangażowanie w pracy z drugim człowiekiem.

Dr n. med. Małgorzata Chochowska

fizjoterapeuta i terapeuta manualny. Interesuje się medycyną holistyczną i jest gorącym zwolennikiem całościowego ujmowania problemów zdrowotnych oraz głęboko zindywidualizowanego podejścia do pacjenta. Zajmuje się terapią manualną u pacjentów po urazach narządu ruchu, u kobiet w okresie okołoporodowym oraz z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi – również nietypowymi.

Adiunkt w Zakładzie Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Kierownik i autor programu pierwszych w Polsce interdyscyplinarnych studiów podyplomowych:

Fizjoterapia w Pediatrii oraz Holistyczna Opieka Okołoporodowa

A także inicjatorka i współautor programu pierwszego w Polsce Studium dla Doul

Prowadzi Centrum  Fizjoterapii Specjalistycznej KORE.

Jest autorem ponad siedemdziesięciu publikacji naukowych z dziedziny neurofizjologii, terapii manualnej i fizykoterapii. Prowadzi badania z zakresu terapii manualnej tkanek miękkich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Jest także redaktorem naukowym pierwszego w Polsce podręcznika opierającego się na założeniach Integracji Strukturalnej (Smith J. „Strukturalna praca z ciałem”), pierwszego w Polsce atlasu układu powięziowego (Stecco C. „Atlas funkcjonalny układu mięśniowo-powięziowego”) oraz wydanej ostatnio unikalnej pozycji prezentującej Taśmy Anatomiczne Thomasa Myersa podczas chodu (Earls)„Urodzony, aby chodzić. Ciało w ruchu a efektywność mięśniowo-powięziowa).

 

Więcej na stronie:

www.centrum-kore.pl

Mgr Estera Michalak

Położna, Międzynarodowy Dyplomowany Konsultant Laktacyjny IBCLC, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, prezeska spółki Happymed, pracownik naukowo-dydaktyczny w PWSZ w Koninie, członek Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, członek stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Od 8 lat pracuję samodzielnie prowadząc obecnie przedsiębiorstwo podmiotu leczniczego i zatrudniając kilkanaście osób. Z zamiłowania cały swój zawodowy czas poświęcam głównie położnictwu. Praktykuję jako konsultant laktacyjny, szkolę położne w zakresie kursów specjalistycznych Edukacja i wsparcie w okresie laktacji, prowadzę zajęcia edukacyjne spotykając się z kobietami w ciąży i po porodzie. Kocham swój zawód i nie mogłabym robić nic innego. Prywatnie jestem żoną Michała i mamą Hani i Piotrusia urodzonego w domu. 

Mgr Albert Służewski

mgr fizjoterapii; osteopata; 

absolwent Akademii Osteopatii we Wrocławiu ( wówczas przy Osteopathie Schule Deutschland); praktykujący od wielu lat medycynę osteopatyczną w prywatnych praktykach, m.in. Centrum Zdrowia ASGO w Poznaniu,asystent w Akademi Osteopatii
uczestnik i prowadzący licznych kongresów,szkoleń i kursów dla osteopatów i terapeutów manualnych; 

członek Polskiej Misji Medycznej podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008) i Londynie(2012); w latach 2007-2012 terapeuta w reprezentacji Polski w lekkiej atletyce - udział w wielu międzynarodowych zawodach sportowych w sztabie medycznym; 

miłośnik osteopatii i jej założeń; praktykujący z pacjentami w każdym wieku - od porodu do późnej starości

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...