Aktualności

Nadchodzi nowe

W sobotę 19 marca 2022 odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia :)

Informujemy, że mamy nowy skład Zarządu:

Prezeska: Malwina Okrzesik
Wiceprezeska: Krzysława Krzempek
Wiceprezeska: Katarzyna Osadnik
Sekretarz: Katarzyna Pytlarz - Szpaczek
Skarbnik: Ilona Stopa

Więcej...

Opinia prawna

Udostępniamy opinię prawną w sprawie: czy położna może objąć samodzielnie opieką rodzącą z cesarskim cięciem w wywiadzie, jeśli pacjentka wybiera poród w warunkach domowych i prosi położną o opiekę.

Kobieta ma prawo do wyboru miejsca porodu. Ale to lekarz i tylko lekarz podejmie pełną odpowiedzialność za przebieg porodu domowego u kobiety po CC. My położne zajmujemy się fizjologia, a stan po cc to ryzyko, więc opiekę nad taką kobietą powinien sprawować lekarz specjalista.

Pełna treść opinii TUTAJ

Więcej...

Karmienie piersią - więcej mocy!

Gorąco zapraszamy na XIV Zjazd CNoL oraz konferencję szkoleniowo-naukową pt. Karmienie piersią – więcej mocy!, która odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2021 roku w formie stacjonarnej lub on-line (do wyboru). Konferencja stacjonarna będzie miała miejsce w hotelu SANGATE Hotel Airport, ul. Komitetu Obrony Robotników 32 dawniej (17 Stycznia 32), 02-148 Warszawa.

Gościem specjalnym Konferencji będzie słynna Prof. Donna Geddes z Uniwersytetu Zachodniej Australii, która przedstawi wyniki swoich wieloletnich badań dotyczących potencjału metabolicznego mleka kobiecego i odpowie na pytanie kliniczne: Czy można przekarmić dziecko mlekiem kobiecym? Pani Profesor połączy się z nami on-line. 

Zobaczcie jakich gości jeszcze możemy się spodziewać :)

Więcej...

Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 roku w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w podmiotach wykonujących działalność leczniczą udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki okołoporodowej.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...