Aktualności

Konferencja Laktacyjna w Gdyni!

Zapraszamy już na V jubileuszową bezpłatną Konferencję Laktacyjną w Gdyni! W ciągu jednego dnia wszyscy zainteresowani tematem naturalnego karmienia spotkają się, aby z uwagą i zainteresowaniem posłuchać zaproszonych gości. Tematyka związana z laktacją będzie przewodnim nurtem, ale nie zabraknie na niej również tematów pobocznych, choć ściśle związanych z kobietą ciężarną czy mamą karmiącą. Pełną gamę zagadnień stanowić będą wątki dotyczące mikrobiomu, porodów domowych, zdrowia fizycznego i psychicznego kobiety ciężarnej, karmiącej jak i tej będącej niedługo po porodzie z uwzględnieniem problemów uroginekologicznych w okresie połogu i tuż po nim. Wśród paneli tematycznych znajdziemy również takie, które poruszą zagadnienia z dziedziny alergologii czy logopedii w kontekście karmienia piersią.

Termin: 18 maj 2019
Miejsce: Gdynia
Rejestracja już trwa - ZAPISZ SIĘ

 

Więcej...

Startuje już 6 edycja Położnej na medal !

Położna to osoba, która zajmuje się edukacją kobiety na każdym etapie jej życia. Szczególną rolę pełni ona w okresie okołoporodowym, przygotowuje ciężarną do porodu i do najważniejszej roli – mamy. Dziś położna może prowadzić ciążę kobiety. Jej rola podczas porodu i połogu jest dla podopiecznych niezmiernie ważna. Podczas porodu to właśnie położna pełni rolę opiekunki, czuwa nad kobietą pomaga jej przejść przez ważny etap jakim jest poród.

 Od 1 kwietnia trwa ogólnopolska kampania „Położna na medal”, której nieodłącznym elementem jest konkurs na najlepszą położną. Pacjentki mogą nominować i głosować na swoje kandydatki. Trzy pierwsze położne z największą liczba głosów otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe oraz zasłużone medale.

Od początku trwania konkursu wyłoniono 15 najlepszych położnych w Polsce oraz 144 położne w poszczególnych województwach.

Zasady zgłaszania do konkursu

Zgłoszenia do 6. edycji konkursu odbywają się od 1 kwietnia do 31 lipca 2019 roku.

Głosy można oddawać przez cały czas trwania kampanii to jest do 31 grudnia 2019 roku.

Nominacje i głosy przyjmowane są na stronie www.poloznanamedal.info

Więcej...

Zapraszamy na konferencję "Płodność zdrowiem kobiety, mężczyzny i rodziny”

Meldujemy iż objęliśmy patronatem konferencję "Płodność zdrowiem kobiety, mężczyzny i rodziny”, organizowaną przez Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień  i  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.

19 maja 2019 r od godziny 9.00 do 16.00 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Miejsce: UKSW, ul. Kazimierza Wójcickiego 1/3, Auditorium Maximum UKSW Blok 17

Zagadnienia: Wykorzystanie metod rozpoznawania płodności w monitorowaniu zdrowia prokreacyjnego kobiet oraz w lekarskiej diagnostyce i terapii zaburzeń płodności małżeńskiej. Diagnostyka owulacji, płodność kobiety w sytuacjach szczególnych – po porodzie, po antykoncepcji, w premenopauzie. Immunologiczne przyczyny zaburzeń płodności, wzmocnienie potencjału płodności kobiecej – dieta, bioflora pochwy.

 Imprezy towarzyszące: sesja posterowa i warsztaty abc rozpoznawania płodności 

Organizatorzy:
Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień przy wydziale Filozofii Chrześcijańskiej UKSW, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny, Zakład Zdrowia Prokreacyjnego CMKP przy Specjalistycznym Szpitalu św. Zofii w Warszawie, Ogólnopolska Sekcja Ginekologiczno-Położnicza Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz 6 polskich organizacji nauczających i promujących naturalne planowanie rodziny (NPR) i ekologiczną prokreację.

Zgłoszenia i informacje na stronie: https://www.psnnpr.com/konferencja2019

Więcej...

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 roku w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w podmiotach wykonujących działalność leczniczą udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki okołoporodowej.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...