Aktualności

Karmienie piersią - więcej mocy!

Gorąco zapraszamy na XIV Zjazd CNoL oraz konferencję szkoleniowo-naukową pt. Karmienie piersią – więcej mocy!, która odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2021 roku w formie stacjonarnej lub on-line (do wyboru). Konferencja stacjonarna będzie miała miejsce w hotelu SANGATE Hotel Airport, ul. Komitetu Obrony Robotników 32 dawniej (17 Stycznia 32), 02-148 Warszawa.

Gościem specjalnym Konferencji będzie słynna Prof. Donna Geddes z Uniwersytetu Zachodniej Australii, która przedstawi wyniki swoich wieloletnich badań dotyczących potencjału metabolicznego mleka kobiecego i odpowie na pytanie kliniczne: Czy można przekarmić dziecko mlekiem kobiecym? Pani Profesor połączy się z nami on-line. 

Zobaczcie jakich gości jeszcze możemy się spodziewać :)

Więcej...

Nadchodzi nowe

W sobotę 17 kwietnia odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia :)

Informujemy, że mamy nowy skład Zarządu:

Prezeska: Jolanta Petersen
Wiceprezeska: Natalia Binecka-Rusak
Wiceprezeska: Dorota Fryc
Wiceprezeska: Katarzyna Osadnik
Wiceprezeska:Ilona Stopa

Więcej...

KILKA SŁÓW O KWALIFIKACJI DO PORODU W DOMU

Od wielu lat sposób kwalifikacji do porodu domowego jest gorącym tematem wśród zainteresowanych osób. Dyskutują o nim zarówno ci, których bezpośrednio dotyczy, jak i ci, dla których to problem wyłącznie teoretyczny. Także nasze stowarzyszenie, jako organizacja skupiająca większość położnych regularnie przyjmujących w Polsce porody domowe, jest adresatem wielu pytań. W związku z tym chciałybyśmy wyjaśnić, że zasady kwalifikacji do porodu domowego, których przestrzegają położne z „Dobrze Urodzonych” zgodne są z polskimi przepisami prawa regulującymi naszą pracę – w tym przede wszystkim z Ustawą z dnia 15 lipca 2011 roku o zawodach pielęgniarki i położnej oraz z Rozp. Min. Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2018 w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej. Dodatkowo od lat posługujemy się Modelem Opieki nad kobietą i dzieckiem w fizjologicznym okresie okołoporodowym w praktyce pozaszpitalnej , który napisany został przez członkinie stowarzyszenia zajmujące się porodami domowymi, oraz prowadzeniem fizjologicznej ciąży i połogu. Dokument ten aktualizowany jest zgodnie z zaleceniami medycyny opartej na faktach naukowych (IBM) oraz zawiera wiedzę praktyczną wypracowaną przez lata przyjmowania porodów domowych. Model dostępny jest na stronie internetowej stowarzyszenia...

 

Więcej...

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 roku w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w podmiotach wykonujących działalność leczniczą udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki okołoporodowej.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...