Poradnia rodzinna przyjazna karmieniu piersią

Szkolenie dla pracowników poradni POZ: położnych rodzinnych, pielęgniarek środowiskowych, lekarzy rodzinnych, pediatrów

Cel warsztatów – wyposażenie pracowników poradni rodzinnych  w praktyczną wiedzę, umiejętności i narzędzia przydatne w pracy z matką karmiącą.

Ilość uczestników: 8 - 15 osób

Czas i miejsce:  19-20.01.2018, Katowice, ul. Kopernika 14 Centrum Organizacji Pozarządowych (kolejne spotkanie umawiane w czasie warsztatu)

Możliwość zorganizowania szkolenia w innym  miejscu po zebraniu grupy min. 8 osobowej. W wypadku zamówienia szkolenia przez cały zespół poradni – zniżka 100zł od osoby.

Nocleg i wyżywienie: we własnym zakresie

Program obejmuje: 18 godzin szkoleniowych

3 dni  w systemie 2+1 (piątek 15-20, sobota 9-17,  po ok. miesięcznej przerwie piątek 15-20).

Możliwość superwizji (kontakt po zakończeniu szkolenia)

W trakcie warsztatów:

 • žPrzekażemy aktualną wiedzę i rekomendacje dotyczące żywienia niemowląt i małych dzieci (czasu trwania karmienia piersią, rozszerzania jadłospisu).
 • Przekażemy podstawy wiedzy o fizjologii laktacji  oraz poradzimy z jakich źródeł korzystać i gdzie szukać rzetelnych informacji odnośnie karmienia piersią ?

 • Obalimy najczęstsze mity dotyczące karmienia piersią

 • Omówimy zadania poradni POZ  związane ze wsparciem laktacji , zadania położnej wynikające  ze Standardów Opieki Okołoporodowej

 • Nauczymy jak obserwować   karmienie piersią w czasie wizyt patronażowych, bilansów,  jak prowadzić dokumentację w tym zakresie ?

 • Omówimy i przećwiczymy  jak rozwiązywać najczęstsze  problemy laktacyjne i zanalizujemy dlaczego aspekty techniczne karmienia są takie ważne.  Przekażemy  niuanse przystawiania do piersi  -  m.in jakie możliwości daje pozycja biologiczna, w jakich sytuacjach pomocna jest kompresja piersi i do czego przydaje się metoda super switch.

 • Przyjrzymy się nie tylko „żywieniowej”, ale i psychologicznej stronie karmienia piersią, popatrzymy na  nie w kontekście relacji matka-dziecko i ich wzajemnych  potrzeb.

 • Przećwiczymy w konkretnych scenkach i odpowiedziach na zadawane pytania podstawowe umiejętności komunikacji  z matką karmiącą i  zasady przekazywania zaleceń

 • Omówimy jak prowadzić edukację przedporodową w zakresie karmienia piersią, jak prowadzić instruktaż prawidłowego układania dziecka przy piersi

 • Zastanowimy się jak stworzyć poradnię, w której matki czują fachowe wsparcie w karmieniu piersią

Oferujemy:

 • Rzetelną wiedzę opartą na aktualnych rekomendacjach i własnej wieloletniej praktyce
 • Materiały szkoleniowe dla uczestnika warsztatów
 • Zestaw szkoleniowy do prowadzenia edukacji przedporodowej w zakresie karmienia piersią
 • Ulotki edukacyjne dla matek
 • Przerwy kawowe i słodkie przekąski w trakcie szkolenia

Zgłoszenia: TUTAJ

Koszt: 600zł

Płatność do 12.01.2018r.

Wpłatę należy dokonać na konto:

Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych "Dobrze Urodzeni" - Stowarzyszenie
ul. Żwirki i Wigury 21,  43-190 Mikołów

ING Bank Śląski Oddział Mikołów
96 1050 1634 1000 0023 1207 4525

Tytułem: Warsztat Poradnia rodzinna, styczeń-marzec 2018, Katowice, imię i nazwisko uczestniczki.

Uwaga: W przypadku wpłaty za większą ilość uczestników, imiona i nazwiska wszystkich uczestników muszą być umieszczone w tytule wpłaty.

 

Prowadzące:

Malwina Okrzesik, mgr psychologii, konsultant laktacyjny IBCLC od 2004 roku, współautorka poradnika dla mam karmiących „Piersią spoko”(wyd. Fides, 2004). Odpowiada na pytania mam na internetowym forum dziecko.  Przez 16 lat związana z Oddziałem Położniczym w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, gdzie wspierała mamy w pierwszych godzinach, dniach karmienia. Prowadzi przygotowanie do porodu i konsultacje laktacyjne w Szkole Rodzenia „Pod Szyndzielnią” w Bielsku-Białej.

Katarzyna Osadnik, mgr położnictwa, doradca laktacyjny CDL od 2012 roku, doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym oraz Sali Porodowej Szpitala Powiatowego w Mikołowie. Od 2014 pracuje jako położna środowiskowo - rodzinna w poradni „Profmed” w Katowicach, gdzie zajmuje się edukacją przedporodową oraz opieką nad matką i dzieckiem w okresie połogu. Prowadzi również prelekcje na temat karmienia piersią na spotkaniach dla kobiet i młodych rodziców

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...