RodziMy

Z przyjemnością  objęliśmy matronatem tą wyjątkową publikację Anny Las- Opolskiej. Książkę zakupicie TUTAJ

Konferencja Laktacyjna

Już po raz czwarty objęliśmy patronatem Konferencję Laktacyjną,, która odbywa się w Gdyni. Wyjątkowość tej konferencji tkwi w tym, że skierowana jest ona głównie do rodziców, ale także do profesjonalistów. 

Konferencja Laktacyjna

Urodzić razem i naturalnie

To było oczywistością, że Stowarzyszenie objęło patronatem kolejne wydanie książki "Urodzić razem i naturalnie" naszej położnej Ireny Chołuj.

Zachęcamy do zakupu TUTAJ

IV Konferencja Bliskości

W czasie IV Konferencji Bliskości,  którą Stowarzyszenie objęło patronatem,  otrzymaliśmy wyjątkową statuetkę Laur Rodzicielstwa Bliskości! Jesteśmy zdumione, ale i zaszczycone, dumne i docenione - Dziękujemy!!

 

Jak zostać położną przyjmującą porody domowe?

"Jak zostać położną przyjmującą porody domowe?" to dwu dniowe szkolenie organizowane przez Fundację Macierzanka pod matronatem naszego Stowarzyszenia. Szkolenie poprowadzą nasze położne Dorota Fryc i Krystyna Czechowska.

Skierowane do położnych mieszkających w Szczecinie lub okolicach. 

Mama Bamba. Porody naturalne - w objęciach mocy, miłości i przyjemności. 

Obok tej niezwykłej książki nie sposób przejść obojętnie. Dlatego i my objęliśmy ją patronatem.

Książka wydana przez Wydawnictwo Świadome Życie


Zdrowa, sprawna, świadoma. Poradnik przyszłej mamy. - Broszura.

Wsparliśmy tworzenie książeczki "Zdrowa, sprawna, świadoma. Poradnik przyszłej mamy". 40-stronicowa broszura powstała z inicjatywy Stowarzyszenia "Dbamy o Mamy". Jej celem jest ułatwienie kobietom dobrego przygotowania do porodu. Więcej informacji o treści poradnika znajduje się na stronie www.dbamyomamy.org.pl

Książeczkę można otrzymać bezpłatnie pisząc na adres: stowarzyszenie@dbamyomamy.org.pl

Przygotowanie graficzne, redakcja i druk poradnika zostały sfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ( Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara). Bezpłatna wysyłka jest możliwa dzięki pomocy Wydawnictwa Empi2.

 

IV Festiwal Rodzicielstwa 2016

Festiwal to inicjatywa społeczna o  charakterze lokalnym. Motorem przedsięwzięcia jest Malwina Okrzesik, członek DU, konsultantka laktacyjna IBCLC i instruktorka w szkole rodzenia oraz Katarzyna Stańczak, zakręcona społecznie mama 3-letniego Gutka. Festiwal to cykl ciekawych wykładów i warsztatów, odbywających się w różnych miejscach w Bielsku-Białej zakończony rodzinnym piknikiem.

Konferencja Laktacyjna

Gdzie mówi się o mleku mamy tam i MY. Patronat nad Konferencją laktacyjną w Gdyni organizowaną przez Klub Naturalnie, Szkołę Rodzenia Macierzyństwo Iwony Guć oraz Laboratorium Innowacji Społecznych.

Konferencja Laktacyjna to rzetelne kompendium wiedzy kierowane do dwóch grup odbiorców- specjalistów, którzy codziennie w swojej praktyce spotykają kobiety ciężarne czy karmiące oraz sympatyków karmienia mlekiem mamy- rodziców, przyszłych rodziców, doradców, promotorów, osoby prowadzące kluby czy szkoły rodzenia. Jednocześnie w czterech salach będą odbywały się panele kierowane tematycznie do konkretnej grupy odbiorców oraz warsztaty, na których będzie można w mniejszych grupach zgłębić interesujące treści.

Konferencja laktacyjna

Pasja narodzin. Moje życie: antropologia, rodzina i feminizm - Shiela Kitzinger. Książka

To szczególny dla nas patronat. Sheila Kitzinger zabiera nas w niezwykłe podróże odbywane ze swoją nieprzeciętną rodziną, podczas których w najodleglejszych zakątkach świata prowadziła badania nad historycznymi, społecznymi i kulturowymi aspektami porodu.

 

W Kórniku czy w malinach. Narodziny na przełomie wieków - książka

"W Kórniku czy w malinach. Narodziny na przełomie wieków" to książka napisana przez naszą położną Iwonę Marczak. To wyjątkowa książka. Dlaczego?
Jednym z najważniejszych wydarzeń w ludzkim życiu są narodziny.  W ciągu ostatnich 100 lat zmieniło się podejście do rodzącej kobiety i jej nowo narodzonego dziecka. Ta książka opowiada historie rodzących kobiet. Pierwsza część jest zapisem historii kórnickiej izby porodowej i ukazuje realia porodów w latach 1956-1975, druga część to relacje współcześnie rodzących kobiet i ich mężów z porodów odbywających się w warunkach szpitalnych i domowych.
Zapis doświadczeń rodzących kobiet jest doskonałą lekturą dla przyszłych matek - podpowiada, co  jest ważne przed, w trakcie i po porodzie, daje szansę na podjęcie świadomego wyboru miejsca oraz sposobu rodzenia.

Książkę można zakupić tutaj

V Sympozjum Naukowe

V Sympozjum Naukowe z cyklu Profilaktyka Zaburzeń Zdrowia Prokreacyjnego " Wczesne niepowodzenia prokreacji - etiologia, prewencja i postępowanie w ujęciu interdyscyplinarnym" to wydarzenie objęliśmy patronatem honorowym. Organizator: Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Strona Sympozjum

III Konferencja Bliskości

III Konferencja Blikości poprzez warsztaty oraz wykłady promuje świadome rodzicielstwo bliskości i poszerza zakres kompetencji rodzicielskich uczestników. Po raz kolejny  Panelistami są praktycy, działacze, edukatorzy, eksperci oraz rodzice rodzicielstwa bliskości.

III Konferencja Bliskości

Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca

To kolejny projekt, który jest bliski sercu naszego Stowarzyszenia. Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca to projekt fotograficzny, ale nie tylko. Kraina ta to miejsce, w którym kładzie się nacisk na to, co naturalne i co bliskie sercom każdej z kobiet, której dane jest lub było, karmić swoje dziecko piersią.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć kobiet, które już stały się częścią tego wspaniałego projektu.

Wszystkie kobiety, które chciałyby wziąć udział w akcji zapraszamy na stronę Krainy Mlekiem i Miłością Płynącej gdzie znajdziecie mapkę ze współpracującymi fotografami. To może być naprawdę piękna pamiątka :)

The Milky Way Projekt fotograficzny

The Milky Way to wyjątkowy projekt fotograficzny, którego celem jest promowanie karmienia piersią oraz ukazywanie relacji jaka buduje się pomiędzy matką a dzieckiem w czasie karmienia piersią.

The Milky Way

Dni Bliskości w Gdyni

W weekend 12 i 13 września 2015 Naturalna Szkoła Rodzenia Familion, stowarzyszenie Pełną Piersią i kawiarnia Ciuciubabka zorganizowały Dni Bliskości. Wśród zaproszonych gości swoją prelekcję przedstawiła nasza położna Elżbieta Capierzyńska – entuzjastka i propagatorka naturalnego porodu, która opowiedziała o porodzie domowym.

Dni Bliskości Gdynia

I Ogólnopolska Konferencja Noszenia Dzieci

Organizatorem I Ogólnopolskiej Konferencji Noszenia Dzieci są Akademia Chustonoszenia "Lulamy" oraz Akademia Noszenia Dzieci. 26 września 2015 rok - Poznań. Z ramienia Stowarzyszenia wystąpi Dorota Postaremczak w wykładzie "Kangurowanie korzystne nie tylko dla wcześniaków. Przegląd badań. O praktyce kangurowania w polskich szpitalach".

www.konferencjanoszenia.pl

II Edycja Kampanii i Konkursu Położna na medal

II Edycję Kampanii i Konkursu Położna na medal, której organizatorem jest Akademia Malucha Alantan, Stowarzyszenie objęło swym patronatem. Celem kampanii jest wzrost świadomości położnych, nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej i podniesienie standardów pracy w zgodzie z przyjętymi wymaganiami środowiska i oczekiwaniami pacjentów oraz uświadomienie roli położnej, jej kompetencji i odpowiedzialności w oparciu o przyjęte standardy pracy jaką na co dzień wykonuje.Kluczowym elementem kampanii jest wybór najlepszej położnej w Polsce poprzez Konkurs "Położna na medal"

                            Więcej informacji o Kampanii i Konkursie

Lepszy poród

Lepszy poród to oddolna inicjatywa kobiet na rzecz lepszej opieki okołoporodowej. Całym sercem wspieramy tą akcję.

Lepszy poród

Pełną Piersią. Przewodnik po karmieniu piersią - od mamy dla mam.

"Pełną Piersią" Przewodnik po karmieniu piersią - od mamy dla mam. Autorką książki jest Kaja Bluma. Gorąco zachęcamy do lektury tego wyjątkowego przewodnika,  który z wielką chęcią objęliśmy patronatem. Premiera książki odbyła się podczas II Konferencji Bliskości 18 października 2014r.

Trójmiejski Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Od 26 maja do 1 czerwca 2014 roku trwał Trójmiejski Tydzień Promocji Karmienia piersią, który objęliśmy swym patronatem. Oczywiście Dobrze Urodzonych nie może zabraknąć tam gdzie mowa o karmieniu piersią :)

Więcej informacji tutaj

Konferencja Dobry Poród- Silna Rodzina

Stowarzyszenie objęło patronatem  Konferencję  "Dobry poród - silna rodzina" organizowaną w ramach Poznańskiego Tygodnia Rodziny. Konferencja odbyła się 17 maja 2014r. Konferencja organizowana  przez Klub Mam Mamissima skupiający mamy pragnące cieszyć się macierzyństwem. W jej trakcie wystąpiła nasza położna Iwona Marczak.

Odczarować adopcję - książka

Unikatowa pozycja na rynku literatury o rodzicielstwie w aspekcie adopcji, praktyczne i długoletnie doświadczenie namalowane pędzlem pozytywnych emocji przez matkę adopcyjną i biologiczną.Prawdziwa historia, która przekazuje praktyczną wiedzę na temat formalnej strony adopcji, jednocześnie inspiruje do poszukiwania własnych emocji, wzruszeń, a także spokojnego przyjęcia realnych trudów adopcyjnych narodzin swojego dziecka.

Autorką jest Magdalena Modlibowska, wiceprezeska Stowarzyszenia "Dobrze Urodzeni"

Krąg Opowieści Porodowych

Krąg Opowieści Porodowych to inicjatywa ukazująca pozytywne oblicze porodu. Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Wzmacnia, rozwija i daje ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko porusza i transformuje, po nim życie nabiera nowego wymiaru. To ogólnopolski projekt, by w jednym czasie, jednego dnia, w różnych miejscach w Polsce kobiety usiadły w kręgu, by pozytywnie mówić o porodzie.

Krąg Opowieści Porodowych

Pozytywnie o porodzie!

Pierwsza w Polsce otwarta grupa wsparcia międzynarodowej sieci Positive Birth Movement dla kobiet w ciąży i szykujących się do macierzyństwa oczywiście rówież może liczyć na nasz patronat.

Pozytywnie o porodzie

Karm, Mamo!

Projekt ukazuje matki karmiące piersią w różnych sytuacjach życiowych, promuje karmienie piersią jako korzystne dla matki i dziecka pod względem zdrowotnym i psychologicznym oraz obala stereotypy i mity dotyczące karmienia piersią. Z dumą patronujemy temu projektowi.

Karm, Mamo!

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...