„WSPÓLNA DROGA” – tak nazwałyśmy kampanię społeczną, którą po raz pierwszy zaprezentowałyśmy w kwietniu tego roku na konferencji „Dobrze Urodzonych” w Kórniku. Pomysł na nią pojawił się podczas jednej z wielu rozmów w gronie położnych – tematem, jak to często bywa, było to, że bardzo trudno przebić się nam do świadomości społecznej z informacją o tym, że w Polsce położna to nie tylko ktoś, kto towarzyszy kobiecie w okresie okołoporodowym. Oczywiście to ważna część naszej pracy i wizerunku zawodowego, ale kompetencje pozwalają położnym na wspieranie kobiet przez całe ich życie, a nie tylko w czasie, kiedy zostają matkami. Zamiast się frustrować tym, że nie jesteśmy postrzegane tak, jak powinnyśmy, postanowiłyśmy to zmienić. Kampania, która połączy przekaz wizualny i zaprezentowaną w ciekawy sposób treść merytoryczną wydała się nam dobrym rozwiązaniem. I intuicja nas nie zawiodła - okazało się, że to strzał w dziesiątkę! Piękne zdjęcia, nieco zaskakujące hasła na plakatach (nie jestem w ciąży.....) i opisy pióra położnych, które robią właśnie to, o czym opowiadają – to naprawdę porusza odbiorców. Jesteśmy dumne, że udało nam się zrobić coś pozytywnego, tym bardziej, że znajdujemy już naśladowców, co świetnie wzmacnia efekt kampanii. W najbliższym czasie dostępne będą gadżety „Wspólnej drogi” – mamy nadzieję, że też przyczynią się do propagowania wiedzy o położnych – z korzyścią dla wszystkich.

Dziękujemy osobom, które użyczyły w kampanii swojego wizerunku i Agnieszce Dziduszkiewicz z FotoSister za piękne zdjęcia. Dziękuję też koleżankom, które - jako komentarz do plakatów - tak sugestywnie opisują swoją pracę.

 Właśnie tak rozumiemy hasło „WSPÓLNA DROGA”: wspólny wysiłek dla wspólnego dobra :) !

Kampania zrealizowana przez stowarzyszenie „Dobrze Urodzeni” w partnerstwie z Fundacją STIM.

Jestem położną – towarzyszę Ci w porodzie. Jestem z Tobą, dyskretnie strzegę Twojego bezpieczeństwa i komfortu. Staram się, aby poród potoczył się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i w atmosferze jaką lubisz. Podążam za Tobą, wsłuchując się w Twoje tempo, w potrzeby Twojego ciała i w emocje. Jeśli zaistnieje konieczność podjęcia interwencji, wytłumaczę Ci dlaczego i co robimy, i postaram się, aby było ich jak najmniej. Na koniec pomogę przywitać Ci Twoje maleństwo. Zadbam, aby obojgu było wygodnie, ciepło i bezpiecznie.

Bożena Kowalik

Twoje dzieci są już dorosłe, może niebawem zostaniesz babcią. A może spełniałaś się inaczej, nie mając dzieci. Widzisz jednak, że Twoje ciało zaczyna się wyciszać. Wciąż jesteś kobietą. Dlatego w okresie menopauzy nadal jestem przy Tobie. Pomogę zrozumieć zmiany, które dzieją się w Twoim wnętrzu. Porozmawiam z Tobą na nurtujące Cię tematy. Badania profilaktyczne, preparaty hormonalne czy ziołowe - masz wątpliwości? Jestem po to, żeby je rozwiać. Moja opieka nad Tobą nie zakończyła się. W tym wyjątkowym czasie wciąż będę otaczać Cię swoją uwagą. 

 

Aleksandra Gawień-Zych

Jestem położną – jestem dla Ciebie, kiedy rośnie w Tobie nowe życie. Jeśli jesteś zdrowa i Twoja ciąża przebiega bez powikłań, mogę zaopiekować się Tobą i Maleństwem w Twoim łonie jako osoba prowadząca ciążę. Mam dla Ciebie czas. Możesz ze mną porozmawiać o swoich rozterkach, obawach i wątpliwościach dotyczących ciąży, porodu i macierzyństwa. Możesz liczyć na mój profesjonalizm, ale także na serdeczną kobiecą relację. Będę wsparciem w pisaniu planu porodu, pomogę Ci przygotować ciało i psychikę na wysiłek, ale także piękno rodzenia. Nauczę Cię sposobów nawiązywania więzi z mieszkańcem Twojego brzuszka, pielęgnacji Maleństwa po porodzie, a także przekażę porcję wiedzy na temat karmienia piersią.

 

Magdalena Hul

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...