Aktualności

Siła kobiecości w macierzyństwie - Konferencja w Warszawie

Tej jesieni siła kobiecości da o sobie znać na warszawskiej Pradze. Tam bowiem, przy Mińskiej 65, 19 października 2017 (czwartek) uczcimy 10 urodziny portalu ZapytajPolozna.pl, założonego przez położną Kasię Plaza-Piekarzewską. Motywacją założenia była chęć dzielenia się wiedzą o cudzie narodzin oraz to, by poród każdej kobiety budził w niej pozytywne skojarzenia.

Stowarzyszenie objęło swym patronatem to wyjątkowe wydarzenie. 

Dowiedz się WIĘCEJ

Więcej...

Wsparcie dla Wrocławianek i nie tylko!

Już jakiś czas krąży w sieci informacja o zamykanej porodówce we Wrocławiu. Dochodzą do nas sprzeczne informacje w zakresie powodu jej zamknięcia, dlatego bardzo prosimy o wasze podpisy w PETYCJI.

Zamykana porodówka cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pacjentek, jest otwarta na porody siłami natury po cesarskim cięciu oraz jest jedyną we Wrocławiu, w której są przyjmowane porody do wody. Nie zabierajmy tych cennych możliwości kobietom!

Więcej...

Kolejny sponsor XI Ogólnopolskiej Konferencji!

Do grona sponsorów konferencji dołączyła firma SYLVECO. Polska firma tworząca naturalne kosmetyki. Zachęcamy do poznania linii SYLVECO dla dzieci.

Więcej...

Kolejna edycja projektu finansującego badania naukowe w dziedzinie POŁOŻNICTWA

Od 2015 roku Fundacja Mustela, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobrze Urodzeni”, wspiera rozwój i realizację projektów badawczych w zakresie położnictwa, mających na celu poprawę stanu zdrowia okołoporodowego poprzez przyznanie stypendium w łącznej kwocie 10000 PLN.

Przyznawane stypendium jest przeznaczone wyłącznie dla projektów badawczych opracowanych przez położne i poświęconych tematyce położnicze

Zgłoszenia można wysyłać przez stronę Fundacji Mustela !! POWODZENIA!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...