Jego potrzeba, moje prawo!

Jego potrzeba, moje prawo

Kampania promująca karmienie piersią w miejscach publicznych ruszyla 20/10/2017 w Warszawie.

Jego potrzeba, moje prawo to kampania społeczna mająca na celu promocję karmienia piersią jako aktu naturalnego oraz walkę ze stereotypami związanymi z karmieniem piersią w miejscach publicznych. Jej założeniem jest stworzenie serii obrazów ukazujących mamy karmiące swoje niemowlaki w miejscach przestrzeni publicznej Warszawy, z których na co dzień korzystają. Fotografowane mamy są wolontariuszkami, a zdjęcia zaproszeniem do dialogu na temat tego, jak wspólnie możemy dokonać zmiany mentalności i sprawić, by nasze bobasy dłużej mogły cieszyć się korzyściami płynącymi z mleka matki, a kobiety nie musiały rezygnować z życia towarzyskiego, które jest istotnym elementem w zapobieganiu depresji poporodowej. 

Kampania zainspirowana została podobną inicjatywą artystyczną przeprowadzoną w Brazylii, w sierpniu 2015 roku. Wspólnie, oba działania, zainicjowały projekt Anytime Anywhere. W odróżnieniu od brazylijskiej edycji, która poruszała kwestie poczucia dyskomfortu i zagrożenia, związanych z dynamiką funkcjonowania kobiet i mężczyzn w miejskiej przestrzeni publicznej, polska edycja zwraca uwagę na kwestię karmienia na żądanie, uznaną za najodpowiedniejszy sposób karmienia piersią, a także na różnicę pomiędzy tym, co prawnie jest dozwolone, a tym, co uznane jest za odpowiednie. Większość polskich kobiet karmiących skarży się bowiem na fakt, iż karmienie w miejscu publicznym, pomimo gwarancji prawnych, jest uznane za niestosowne i wciąż spotyka się z krytyką i seksistowskimi komentarzami. 

Celem Kampanii jest umocnienie kobiet w poczuciu, że nie tylko mogą, ale także, że im wypada nakarmić swoje dziecko w wybranym przez siebie miejscu i o najodpowiedniejszej dla nich i dla dziecka porze, ale także uwrażliwić resztę społeczeństwa na ich potrzeby. 

Kobiety pragnące wzięć udziału w Kampanii pozując do zdjęcia, prosimy o kontakt drogą mailową: anytimeanywhereproject@gmail.com

Mamy spoza stolicy zapraszamy do dzielenia się z nami swoimi historiami związanymi z karmieniem piersią w miejscach publicznych, a także ogólnymi doświadczeniami z karmieniem piersią. Część z nich zamieścimy na stronie projektu.

www.anytimeanywhere.me

instagram: @anytimeanywhereproject

 

 

Wróć

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...