Aktualności

Dzień Kobiet ze Zdrowiem

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety do wzięcia udziału w Dniu kobiet ze zdrowiem, który odbędzie się 6 marca (piątek) br. w Centrum Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Medyków 12 c w Katowicach.

Akcja będzie trwała w godzinach od 9:00 do 18:00.

Szczególnie zachęcamy do udziału w warsztacie "Przygotowanie do porodu - alternatywne formy porodu",  który poprowadzą położne z naszego Stowarzyszenia:  Bożena Kowalik i Krzysia Krzempek.

A co więcej na nas czeka ? Porady: lekarza specjalisty ginekologa i endokrynologa, lekarza specjalisty z zakresu ginekologii dziecięcej i dziewczęcej, specjalisty kardiologa, kardiologa dziecięcego, pediatry alergologa, chirurga, lekarza specjalisty medycyny estetycznej, położnej, pielęgniarki i fizjoterapeuty.

W ramach akcji organizatorzy proponują możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych w zakresie: raka szyjki macicy – badanie cytologiczne w Cytobusie oraz raka piersi – badanie mammograficzne w Mammmobusie.

Więcej informacji tutaj

Pierwszy w Polsce projekt finansujący badania naukowe w dziedzinie POŁOŻNICTWA

Prowadzisz badania naukowe? Nie masz wystarczających funduszy na ich realizację? Masz ambicje a nie masz środków? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość !

Właśnie uruchomiliśmy pierwszy w Polsce projekt finansujący badania naukowe w dziedzinie położnictwa. Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni we współpracy z Fundacją Mustela ogłaszają nabór prac konkursowych do stypendium w wysokości 10 000 zł. Każda położna/ studentka położnictwa, która realizuje lub planuje zrealizować w ramach swojej pracy uniwersyteckiej lub pracy zawodowej poza uniwersyteckiej badania naukowe (medyczne, społeczne i in.) może zgłaszać się do konkursu, w ramach którego zostanie wyłoniona jedna praca badawcza otrzymująca stypendium.

Wszystkie szczegóły dostępne na stronie: Fundacja Mustela

Do dzieła! Pokażmy jak prężnie i dumnie rozwijają się Polskie Położne! Powodzenia!

 

Promocja zdrowia dla kobiet w ciąży - bardzo dobra oferta dla polożnych!

Instytut ,,Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie zaprasza położne, lekarzy ginekologów, dietetyczki oraz podmioty lecznicze, którzy na co dzień sprawują opiekę nad kobietami ciężarnymi do udziału w konkursie na realizatorów projektu „Wdrożenie zasad prawidłowego żywienia wśród kobiet w ciąży i matek karmiących i poszerzenie wiedzy o roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia”. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.zachowajrownowage.pl.

Położno! Prowadzisz Szkołę Rodzenia? Edukację okołoporodową? - zgłoś się do tego projektu! To naprawdę bardzo ciekawa propozycja!

Więcej informacji tutaj

Model opieki okołoporodowej

Model opieki nad kobietą i dzieckiem w fizjologicznym okresie okołoporodowym w praktyce pozaszpitalnej, prezentowany poniżej, a opracowany przez zespół położnych niezależnych, dotyczy kobiet zdrowych w ciąży fizjologicznej, przygotowujących się do porodu i rodzicielstwa pod opieką specjalistów, w tym położnych.

 

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...