Aktualności

Zapraszamy na premierowe spotkanie "Pasja narodzin"

W imieniu wydawnictwa Mamania i Fundacji Rodzić po Ludzku, a także w swoim zapraszamy na premierowe spotkanie "Pasja narodzin". Będzie to rozmowa z okazji premiery autobiografii Sheili Kitzinger, a uczestniczyć w niej będzie z naszego ramienia Irena Chołuj. Wybitna polska położna, zawodowo aktywna już ponad 50 lat!

Spotkanie odbędzie się 5 maja o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Rodzić po Ludzku w Warszawie, Nowolipie 13/15.

Więcej o spotkaniu i książce tutaj

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Do zobaczenia!!

Twój głos ma znaczenie! Podziel się nim ;)

Narodowy Funduszu Zdrowia zaprasza kobiety, które urodziły w ciągu ostatnich 12 miesięcy, do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi opieki okołoporodowej oraz opieki nad noworodkiem sprawowanej w placówkach medycznych udzielających świadczeń finansowanych ze środków publicznych. W tym celu Fundusz opracował ankietę, która dostępna jest na stronie internetowej Centrali NFZ. Ankietę można wypełniać do końca kwietnia.

Powodem wybrania tej tematyki jest prowadzona obecnie w Ministerstwie Zdrowia i Narodowym Funduszu Zdrowia dyskusja, mająca na celu zapewnienie wysokiej jakości opieki okołoporodowej, między innymi poprzez realizację na odpowiednim poziomie standardów postępowania oraz procedur medycznych przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 r. (Dz. U. poz. 1100 oraz z 2015 r. poz. 1514).

Ankieta została tak opracowana, aby przyczynić się do wzrostu świadomości kobiet i personelu medycznego na temat obowiązujących standardów opieki nad pacjentkami w tym szczególnym okresie.

Gorąco zachęcamy do wypełnienia!!

IX Zjazd Centrum Nauki o Laktacji

"Matka karmiąca to skarb, czy go chronimy?" na to pytanie spróbują odpowiedzieć eksperci w czasie IX Zjazdu Centrum Nauki o Laktacji. Bardzo zachęcamy do ucziału w tym zjeździe, bo w programie same ciekawostki m.in. 

  • Jak szpital może zapewnić mleko matki dla chorego dziecka?
  • Jak ochronić karmienie piersią podczas hospitalizacji dziecka?
  • O kandydozie jelit, przewodów mlecznych i innych części ciała - wiedza naukowa contra facebookowa (część I i II)
  • Dlaczego nie rośnie, choć zjada co mu się należy?
  • Czy Polska jest krajem przyjaznym matce karmiącej i jej dziecku wyniki badania CNoL
  • Matki odciągające pokarm – wyniki badania ankietowego

A także bardzo wartościowe warsztaty. 

Termin: 10-11.06.2016

Miejsce: Warszawa

Więcej o programie i warsztatach tutaj

Kampania "Dobry poród-wspólna sprawa"

“Dobry Poród - wspólna sprawa” to tytuł kampanii będącej inicjatywą Magazynu Pielęgniarki i Położnej oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. W jej ramach w  10 numerach Magazynu pojawiają się  publikacje dotyczące praktycznych aspektów roli położnej i jej komunikacji z kobietą rodzącą. Pokażemy, że każdy poród może być dobry bez względu na jego miejsce i rodzaj - warunkiem jest satysfakcja kobiety i jej dziecka.

Dodatkowo, w czasie trwania kampanii przewidziana jest specjalna oferta na prenumeratę Magazynu. Na hasło “Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni” prenumerata roczna objęta jest 25% zniżką. Zachęcamy do lektury i aktywnego komentowania kolejnych artykułów oraz włączania się w kampanię wszystkich zainteresowanych tematem.

Zachęcamy do czytania :)

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...