Aktualności

Ministerstwo Zdrowia i Rzecznik Praw Pacjenta odpowiadają...

W marcu stowarzyszenie wystosowało petycję "Razem ratujmy opiekę okołoporodową", którą podpisało ponad 6 tysięcy osób! Niedawno otrzymaliśmy odpowiedź od Rzecznika Praw Pacjenta.

Dodatkowo 7 czerwca w ramach ogólnopolskiej akcji "Kobiety i Położne. Razem" organizowanej przez Koalicję "Rodzę- Mam Prawa" zachęcaliśmy Was do wysłania pism do m.in, Ministerstwa Zdrowia. Ci, którzy to zrobili pewnie dostali taki sam list jak my - przeczytajcie w drugim załączniku odpowiedź z Departamentu Matki i Dziecka.

Więcej...

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna poszukuje...

Marzy Ci się zdobycie doświadczenia na innym krańcu świata?

To może być oferta dla Ciebie. Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna poszukuje położnej/położnego do udziału na zasadach wolontariatu w projekcie medycznym realizowanym w Senegalu. Poszukują położnej/położnego, która/y pomoże we wprowadzeniu zmian w programie nauczania w Szkole Położnych w ST. Martin w Dakarze.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Polskiej Misji Medycznej.

Więcej...

IV Festiwal Rodzicielstwa w Bielsku Białej

Gorąco zapraszamy jak co roku na Festiwal Rodzicielstwa do Bielska Białej. Festiwal to inicjatywa społeczna o  charakterze lokalnym, która odbywa się już po raz czwarty! Motorem przedsięwzięcia jest Malwina Okrzesik, członek DU, konsultantka laktacyjna IBCLC i instruktorka w szkole rodzenia oraz Katarzyna Stańczak, zakręcona społecznie mama 3-letniego Gutka. Festiwal to cykl ciekawych wykładów i warsztatów, odbywających się w różnych miejscach w Bielsku-Białej od 16 do 18 czerwca. Głównym wydarzeniem jest piknik rodzinny w Szkole Waldorfskiej na ul. Pocztowej.

Więcej...

Kolejna edycja projektu finansującego badania naukowe w dziedzinie POŁOŻNICTWA

Od 2015 roku Fundacja Mustela, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobrze Urodzeni”, wspiera rozwój i realizację projektów badawczych w zakresie położnictwa, mających na celu poprawę stanu zdrowia okołoporodowego poprzez przyznanie stypendium w łącznej kwocie 10000 PLN.

Przyznawane stypendium jest przeznaczone wyłącznie dla projektów badawczych opracowanych przez położne i poświęconych tematyce położnicze

Zgłoszenia można wysyłać przez stronę Fundacji Mustela do 4 lipca 2016!! POWODZENIA!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...