Aktualności

II Konferencja Bliskości

Zapraszamy wszystkich na II Konferencję Bliskości organizowaną przez Wydawnictwo Mamania, nad którą objęliśmy  Matronat.

Termin: 18 października 2014 r.

Miejsce: Warszawa, Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście, ul. Polna 7a

A co na Was tam będzie czekać?

Stoisko Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni, a na nim... Książki położnej Ireny Chołuj, gazety "Chcemy być rodzicami" (nasza wiceprezeska Magdalena Modlibowska jest redaktorą działu Adopcja) oraz kilka książek "Karm Mamo", której projekt mocno wspieraliśmy.

W czasie konferencji będzie można spotkać osobiście Irenkę Chołuj, Mariolę Sienkiewicz, Julitę Molendę oraz Jolę Miłek -  niech rozmowy wrzą :)

Więcej informacji w newsie

Irena Chołuj poleca - "Wokół początku życia ludzkiego"

„Organizm dziecka, korzystając z gościnności, jakiej użycza mu ścianka macicy – otulająca i ofiarująca pożywienie – rośnie tak szybko, że podwaja swoje rozmiary każdego dnia. Miesiąc po poczęciu ciało jego składa się z kilku milionów komórek. Wtedy właśnie jego mama zastanawia się, dlaczego opóźnia się miesiączka.”

W książce „Wokół początku życia ludzkiego” znajdziemy rzetelną wiedzę o rozwoju i życiu człowieka od pierwszych dni a nawet pierwszych godzin życia. Jest to wiedza naukowa przekazana przez Kobietę-Matkę serdecznym „językiem miłości”. Niemal w każdym zdaniu wyczuwa się bezpośredni, ciepły, serdeczny stosunek do dziecka rozwijającego się w głębi ciała swojej mamy.

Czytaj więcej

Akademia Noszenia Dzieci zaprasza na wartsztat!

Zachęcamy wszystkie położne, doule, doradców laktacyjnych oraz inne osoby pracujące z rodzicami małych dzieci na warsztat "Wspieranie i budowanie kontaktu w pracy indywidualnej i grupowej z rodzicem małego dziecka" organizowany przez Akademię Noszenia Dzieci. Warsztat inspirowany Porozumieniem Bez Przemocy i podejściem coachingowym.

Uwaga! Specjalna oferta dla członków  Stowarzyszenia DU - zniżka 50zł od ceny kursu!

Kliknij w tytuł newsa i dowiedz się więcej.

Model opieki okołoporodowej

Model opieki nad kobietą i dzieckiem w fizjologicznym okresie okołoporodowym w praktyce pozaszpitalnej, prezentowany poniżej, a opracowany przez zespół położnych niezależnych, dotyczy kobiet zdrowych w ciąży fizjologicznej, przygotowujących się do porodu i rodzicielstwa pod opieką specjalistów, w tym położnych.

 

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...