Aktualności

Kolejny film warty obejrzenia!

20 września odbyła się premiera nowego filmu "MICROBIRTH Poród w skali mikro" to pełnometrażowy film dokumentalny, w którym autorzy przyglądają się porodowy w zupełnie nowy sposób: poprzez soczewki mikroskopu. Śledząc najnowsze badania naukowe, film ujawnia wpływ sposobu narodzin na zdrowie naszych dzieci w dłuższej perspektywnie, a potencjalnie nawet wpływ na przyszłość ludzkości.

Pokazy tego filmu organizowane są przez Stowarzyszenie Doula w Polsce.

Zwiastun filmu tutaj

 

Świadoma Mama w Warszawie

Zapraszamy wszystkie Mamy i przyszłe Mamy na spotkanie Świadomych Mam.

Spotkanie odbędzie się 29.10.2014 roku w godz. 11.00-14.00 w Hotelu Felix BEST WESTERN, przy ul. Omulewskiej 24 w Warszawie.

Zapisy: rejestracja@swiadomamama.pl

Wszelkie informacje o atrakcjach przygotowanych z okazji tego wydarzenia na Facebooku i na stronie www

Kwartalnik Laktacyjny nr 3- już jest !!

Zachęcamy do lektury trzeciego numeru Kwartalnika Laktacyjnego, a w szczególności do wywiadu z prezeską Katarzyną Oleś. Artykuł "Urodzić w domu" na stronie 12. Oczywiście każdy tekst w tej gazecie jest wart pochłonięcia wzrokiem i sercem :)

Kwartalnik Laktacyjny nr 3

Model opieki okołoporodowej

Model opieki nad kobietą i dzieckiem w fizjologicznym okresie okołoporodowym w praktyce pozaszpitalnej, prezentowany poniżej, a opracowany przez zespół położnych niezależnych, dotyczy kobiet zdrowych w ciąży fizjologicznej, przygotowujących się do porodu i rodzicielstwa pod opieką specjalistów, w tym położnych.

 

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...