Aktualności

Komunikacja w położnictwie

Czym jest komunikacja werbalna a czym niewerbalna? Jak dużą rolę w pracy położnej odgrywa właśnie komunikacja?

Chcesz wiedziec? Przeczytaj artykuł naszej prezeski Katarzyny Oleś pt."Komunikacja w położnictwie".

Artykuł powstał w ramach Kampanii  "Dobry poród - wspólna sprawa",a tutaj dowiecie się o niej więcej.

Eko rodzicielstwo - czy wszystko musi być nowe?

Czy warto inwestować w rzeczy nowe, a może eko i modne jest wykorzystywanie rzeczy używanych?

Posłuchajcie bardzo ciekawej audycji, w której usłyszycie m.in. naszą wiceprezeskę Magdalenę Modlibowską!

Polskie Radio -> Strefa Rodzica

 

Konkurs Położna na medal!

Oddaj głos na swoją położną w konkursie „Położna na medal” w okresie czerwiec-sierpień a otrzymasz zestaw kosmetyków Alantadermoline.... Organizator kampanii Położna na medal – Akademia Malucha Alantan – ufundował nagrody dla 50 osób, które jako pierwsze w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu oddadzą głos w konkursie „Położna na medal”. W sumie rozdadzą 150 zestawów kosmetyków w okresie 3 miesięcy, po 50 zestawów w każdym miesiącu. Zasady konkursu „Położna na medal” dostępne są tutaj: http://poloznanamedal.pl/zasady-konkursu

Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni i Fundacja Mustela - sfinansujemy Twoje badania naukowe!

Prowadzisz badania naukowe? Nie masz wystarczających funduszy na ich realizację? Masz ambicje a nie masz środków? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość !

Właśnie uruchomiliśmy pierwszy w Polsce projekt finansujący badania naukowe w dziedzinie położnictwa. Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni we współpracy z Fundacją Mustela ogłaszają nabór prac konkursowych do stypendium w wysokości 10 000 zł. Każda położna/ studentka położnictwa, która realizuje lub planuje zrealizować w ramach swojej pracy uniwersyteckiej lub pracy zawodowej poza uniwersyteckiej badania naukowe (medyczne, społeczne i in.) może zgłaszać się do konkursu, w ramach którego zostanie wyłoniona jedna praca badawcza otrzymująca stypendium. Wszystkie szczegóły dostępne na stronie: Fundacja Mustela

Do dzieła! Pokażmy jak prężnie i dumnie rozwijają się Polskie Położne! Powodzenia!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...