Aktualności

Sylwetki Prelegentów - wykładowcy!

Przedstawiamy Wam wykładowczynie IV Ogólnopolskiej Konferencji "W położniczym tyglu".

Wielokulturowość - to obszerny i niezwykle ciekawy temat, który poruszy w konteksie zawodu położnej sama Dorota Fryc - wiceprezeska Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni.

A czy ciąża i poród może być wydarzeniem traumatycznym ? O tym opowie Nam Katarzyna Karzel- kobieta wielu talentów i profesji.

Zanim poznacie je osobiście możecie przeczytać ich wizytówki :)

Ponad 2000 polubień na Facebooku - Dziękujemy!

1 maja przekroczyliśmy 2000 polubień na Facebooku. Dziękujemy Wam za obecność, wsparcie i lajkowanie. Dzięki Wam wiemy, że nasze starania nie idą na marne :)

A Ty jeszcze nie zdążyłaś/łeś polubieć nas na Facebooku?

Zrób to już teraz i dołącz do grona Dobrze Poinformowanych, Dobrze Urodzonych :)

Dobry poród na ekranie - Pokaz majowy w Szczecinie

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny pokazy z cyklu "Dobry poród na ekranie".

Tych filmów na pewno nie obejrzycie w swoim domu!

7 maja zapraszamy na film Narodziny jakie znamy w Szczecinie godz. 17.00-19.00 Inkubator Kultury, ul. Wojska Polskiego 90

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Do zobaczenia!

Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni i Fundacja Mustela - sfinansujemy Twoje badania naukowe!

Prowadzisz badania naukowe? Nie masz wystarczających funduszy na ich realizację? Masz ambicje a nie masz środków? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość !

Właśnie uruchomiliśmy pierwszy w Polsce projekt finansujący badania naukowe w dziedzinie położnictwa. Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni we współpracy z Fundacją Mustela ogłaszają nabór prac konkursowych do stypendium w wysokości 10 000 zł. Każda położna/ studentka położnictwa, która realizuje lub planuje zrealizować w ramach swojej pracy uniwersyteckiej lub pracy zawodowej poza uniwersyteckiej badania naukowe (medyczne, społeczne i in.) może zgłaszać się do konkursu, w ramach którego zostanie wyłoniona jedna praca badawcza otrzymująca stypendium. Wszystkie szczegóły dostępne na stronie: Fundacja Mustela

Do dzieła! Pokażmy jak prężnie i dumnie rozwijają się Polskie Położne! Powodzenia!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...