Aktualności

Ważnych słów kilka o cesarskim cięciu

O tym jak przygotować matkę do cesarskiego cięcia, o życiu po "cesarce", o roli fizjoterapeuty i o bliznach na psychice... Właśnie o tych ważnych kwestiach przeczytacie w artykule naszej położnej Katarzyny Osadnik.

Zachęcamy do dyskusji na Facebooku!

Artykuł powstał w ramach Kampanii  "Dobry poród - wspólna sprawa",a tutaj dowiecie się o niej więcej.

The Milky Way projekt fotograficzny!

The Milky Way projekt to najnowsza inicjatywa jaką zdecydowaliśmy się wpierać. To wyjątkowy projekt fotograficzny, którego celem jest promowanie karmienia piersią oraz ukazywanie relacji jaka buduje się pomiędzy matką a dzieckiem w czasie karmienia piersią.

Projekt rozpoczął się w Koninie, ale już teraz rozrasta się na inne rejony Polski. 

Zachęcamy do zapoznania się z tą piękną inicjatywą - The Milky Way!

HIPOKRATES 2015 - mamy naszą kandydatkę!

HIPOKRATES 2015 to plebiscyt Dziennika Zachodniego na najlepszego pracownika medycznego i placówkę medyczną. Celem  akcji jest promocja śląskiego systemu ochrony zdrowia oraz budowanie jego jeszcze lepszego wizerunku. 

Z radością chwalimy się, że o tytuł najlepszej położnej województwa śląskiego ubiega się nasza stowarzyszeniowa położna Anna Stachulska!

Zachęcamy do głosowania!

Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni i Fundacja Mustela - sfinansujemy Twoje badania naukowe!

Prowadzisz badania naukowe? Nie masz wystarczających funduszy na ich realizację? Masz ambicje a nie masz środków? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość !

Właśnie uruchomiliśmy pierwszy w Polsce projekt finansujący badania naukowe w dziedzinie położnictwa. Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni we współpracy z Fundacją Mustela ogłaszają nabór prac konkursowych do stypendium w wysokości 10 000 zł. Każda położna/ studentka położnictwa, która realizuje lub planuje zrealizować w ramach swojej pracy uniwersyteckiej lub pracy zawodowej poza uniwersyteckiej badania naukowe (medyczne, społeczne i in.) może zgłaszać się do konkursu, w ramach którego zostanie wyłoniona jedna praca badawcza otrzymująca stypendium. Wszystkie szczegóły dostępne na stronie: Fundacja Mustela

Do dzieła! Pokażmy jak prężnie i dumnie rozwijają się Polskie Położne! Powodzenia!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...