Aktualności

Stowarzyszenie DU REKOMENDUJE...

Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni przyznało swój certyfikat Przyszpitalnemu Domowi Narodzin Centrum Medycznego “Żelazna” w Warszawie. Po przejściu procedury certyfikacyjnej, z przyjemnością wręczyliśmy certyfikat osobiście Prezesowi Centrum Medycznego “Żelazna” oraz kierującej Domem Narodzin położnej Edycie Dzierżak-Postek.
Wiemy, że ilość porodów jakie mają miejsce w Domu Narodzin CM “Żelazna” systematycznie rośnie, a kobiety korzystające z cudownie urządzonych domowych sal o nazwach Rzym, Paryż, Londyn bardzo chwalą sobie to miejsce, jako przytulne, bezpieczne i “nieszpitalne”. W Przyszpitalnym Domu Narodzin pracuje wiele naszych stowarzyszeniowych położnych, wiemy zatem jak wysokiej jakości opieka jest tam oferowana kobietom.
Gratulujemy! Czekamy z niecierpliwością, na kolejne takie miejsca w Polskich Szpitalach i nie tylko.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tej placówce zajrzyj tutaj :)

Chcesz uzyskać rekomendację? Zajrzyj tutaj

IV Ogólnopolska Konferencja - rezerwujcie termin!

Z radością informujemy, że małymi krokami zbliżamy się do kolejnej, a dokładnie IV Ogólnopolskiej Konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie "Dobrze Urodzeni". Kalendarze przygotowane? To wpisujcie śmiało 11-12 czerwiec 2015! Zarezerwujcie sobie ten termin już dziś w waszym kalendarzu. Miejsce? Malownicze Ćwiklice k. Pszczyny.

Co w programie? Te tematy Was zaskoczą!

Chcesz wiedzieć więcej?

Zaglądaj tu na stronę i na Facebooka!

My też czekamy z niecierpliwością ;)

A co się działo w czasie poprzedniej konferencji? - przeczytaj tutaj

 

Wyjątkowa fotorelacja i historia naszej Dobrze Urodzonej Felicji

Z radością prezentujemy niesamowitą historię narodzin Felicji. Jej wyjątkowi rodzicie zdecydowali nie tylko podzielić się w słowach, ale i w obrazach. Dzięki Nim mamy możliwość obejrzenia wspaniałej, wzruszającej fotorelacji z ich pięknego porodu rodzinego, domowego.

Oto namiastka opowieści:

"W naszej ciemnej łazience towarzyszyła nam cała ekipa czyli łącznie było nas tam 7 osób dorosłych i Felicja. Ktoś by powiedział, że to bez sensu, niepotrzebne. Zapytałby gdzie intymność porodu domowego z tyloma osobami. Dla mnie była i intymność, i spokój, i wielkie poczucie bezpieczeństwa, i płynąca od tych osób wiara w moje siły. Każda z tych osób była na swoim miejscu – dokładnie tak jak chciałam, jak sobie wymarzyłam. Czułam się cudownie zaopiekowana, akceptowana. Dosłownie jakby nasza rodzina była pępkiem Świata."

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Mariannie Szymarek i jej rodzinie :)

Zapraszamy do czytania i oglądania!

Model opieki okołoporodowej

Model opieki nad kobietą i dzieckiem w fizjologicznym okresie okołoporodowym w praktyce pozaszpitalnej, prezentowany poniżej, a opracowany przez zespół położnych niezależnych, dotyczy kobiet zdrowych w ciąży fizjologicznej, przygotowujących się do porodu i rodzicielstwa pod opieką specjalistów, w tym położnych.

 

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...