Aktualności

Dzień Mamy!

Wszystkim Mamom życzymy piersi mlekiem płynących, nocy przespanych, dzieci przez Tatę wykąpanych. Wolnej chwili, odprężenia i miłego gawędzenia.

Dziękujemy Mamy, że Was mamy. Czy wesołe, czy smutne zawsze Was kochamy!

I dlatego zapraszamy na III Festiwal Rodzicielstwa w Bielsku-Białej, któremu patronujemy. To tydzień pełen atrakcji dla każdego członka rodziny. Nie zwlekaj -  kliknij tutaj i dowiedz się więcej :) Start już 27 maja!

 

 

Nagroda Fundacji Sasakawy dla Fundacji Rodzić po Ludzku

Za szczególny wkład w rozwój działań na rzecz poprawy zdrowia, w tym prac w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej corocznie przyznawana jest nagroda Fundacji Sasakawy-  w tym roku nagrodę odebrała Joanna Pietrusiewicz w imieniu Fundacji Rodzić po Ludzku. Nagroda została przynana Fundacji Rodzić po Ludzku przez Światową Organizację Zdrowia w zeszłym roku, natomiast teraz nastąpiło jej oficjalne wręczenie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!

Utrata i żałoba - teoria i praktyka

Czy poród martwego dziecka może być dobrym porodem? Na to trudne pytanie już jutro odpowie nasza położna Anna Stachulska, w czasie II Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Utrata i żałoba - teoria i praktyka". 

Termin: 22 maja
Miejsce: UKSW w Warszawie (ul. Dewajtis 5).
Organizatorzy:  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,  Fundacja "By dalej iść".

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Udział bierny BEZPŁATNY, aby się zarejestrować kliknij tutaj.
Więcej informacji znajdziejsz na stronie. Weźmiesz udział? Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Wystąpienie to połączone jest z kampanią "Dobry poród - wspólna sprawa". Już w następnym numerze Magazynu Pielęgniarki i Położnej ukaże się artykuł Anny Stachulskiej, która podjęła się napisać o tym jakże trudnym i ważnym temacie.

Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni i Fundacja Mustela - sfinansujemy Twoje badania naukowe!

Prowadzisz badania naukowe? Nie masz wystarczających funduszy na ich realizację? Masz ambicje a nie masz środków? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość !

Właśnie uruchomiliśmy pierwszy w Polsce projekt finansujący badania naukowe w dziedzinie położnictwa. Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni we współpracy z Fundacją Mustela ogłaszają nabór prac konkursowych do stypendium w wysokości 10 000 zł. Każda położna/ studentka położnictwa, która realizuje lub planuje zrealizować w ramach swojej pracy uniwersyteckiej lub pracy zawodowej poza uniwersyteckiej badania naukowe (medyczne, społeczne i in.) może zgłaszać się do konkursu, w ramach którego zostanie wyłoniona jedna praca badawcza otrzymująca stypendium. Wszystkie szczegóły dostępne na stronie: Fundacja Mustela

Do dzieła! Pokażmy jak prężnie i dumnie rozwijają się Polskie Położne! Powodzenia!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...