Aktualności

Warsztaty dla położnych "Young women. Zdrowo w dojrzałe życie"

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla położnych organizowane przed Konferencją Naukową "Young women. Zdrowo w dojrzałe życie".

Prelegentkami są również członkinie Stowarzyszenia - Małgorzata Borecka i Mariola Czajkowska.

26 styczeń - Warszawa

 

Więcej...

Relacja ze spotkania z Ministrem Zdrowia

Przekazujemy Wam relację ze spotkania z Ministrem Zdrowia w sprawie zmian w Standardach Opieki Okołoporodowej, w którym uczestniczyły wiceprezeski Iwona Marczak i Edyta Dzierżak-Postek.

Ocenę pozostawiamy Wam :)

Oto fragment:

"Konstanty Radziwiłł powiedział : „…chcę obiecać bardzo mocno, że to rozporządzenie, które dzisiaj obowiązuje, oczywiście może zostać, tylko będzie inaczej sformułowane. Będzie to też rozporządzenie ministra. Jeśli jest idealne, to może zostać jak jest i nic nie musi ulec zmianie. Deklaruję, że nie będzie gorzej.”"

Więcej...

Dzieje się! Ministerstwo Zdrowia zaprasza...

Spieszymy poinformować, że otrzymaliśmy zaproszenie z Ministerstwa Zdrowia na spotkanie poświęcone standardom w zakresie opieki zdrowotnej. 

Reprezentować nas będą położne wiceprezeski stowarzyszenia Iwona Marczak i Edyta Dzierżak-Postek. 

Protesty wielu środowisk nie poszły na marne – jest nadzieja na dialog w sprawie standardów!

Więcej...

Kolejna edycja projektu finansującego badania naukowe w dziedzinie POŁOŻNICTWA

Od 2015 roku Fundacja Mustela, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobrze Urodzeni”, wspiera rozwój i realizację projektów badawczych w zakresie położnictwa, mających na celu poprawę stanu zdrowia okołoporodowego poprzez przyznanie stypendium w łącznej kwocie 10000 PLN.

Przyznawane stypendium jest przeznaczone wyłącznie dla projektów badawczych opracowanych przez położne i poświęconych tematyce położnicze

Zgłoszenia można wysyłać przez stronę Fundacji Mustela do 4 lipca 2016!! POWODZENIA!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...