Aktualności

I Konferencja Instytutu Położnej

Serdecznie zapraszamy wszystkie położne, położne środowiskowe, doule, doradców laktacyjnych i organizatorów szkłół rodzenia na I Konferencję Instytutu Położnej w Warszawie. Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni jest współorganizatorem tego wydarzenia. Wystąpią nasze ekspertki Katarzyna Oleś, Irena Chołuj, Iwona Marczak, Dorota Hałaczkiewicz, Maria Romanowska i  Edyta Dzierżak-Postek.

Termin: 11 kwiecień 2015

Miejsce: Sala Żółta, Budynek FOCUS, Al. Armii Ludowej 26, Warszawa

Koszt: 65zł

A w programie... wiele ciekawych tematów :) Aby dowiedzieć się szczegółów zapraszamy na stronę Instytutu Położnej i na Facebooka.

Do zobaczenia!

Położna na medal! Kim są i gdzie pracują Najlepsze położne?

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu Położna na medal przeprowadzonego w ramach kampanii społecznej Położna na medal zorganizowanej pod patronatem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku oraz portalu edukacjapacjenta.pl.

W konkursie na najlepszą położną w Polsce oddano 43 115 głosów, zgłoszono 705 położnych. Kryteria oceny połoznej zostały przygotowane w oparciu o rekomendacje konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego.

Gratulujemy laureatkom oraz wszystkim położnym, na które zostały oddane głosy, to symbol, że wasza praca jest warta nagrody!

Szczegóły tutaj

Dobry poród na ekranie!- relacja Katowice

Zachęcamy do przeczytania pierwszej relacji z pokazu w Katowicach. Kto nie był niech nie żałuje w lutym będzie kolejna okazja do spotkania się na seansie filmowym. Szczegóły już wkrótce.

Przeczytasz i obejrzysz zdjęcia tutaj

A już w następnych dniach pojawią się relacje z innych miejsc pokazowych.

Model opieki okołoporodowej

Model opieki nad kobietą i dzieckiem w fizjologicznym okresie okołoporodowym w praktyce pozaszpitalnej, prezentowany poniżej, a opracowany przez zespół położnych niezależnych, dotyczy kobiet zdrowych w ciąży fizjologicznej, przygotowujących się do porodu i rodzicielstwa pod opieką specjalistów, w tym położnych.

 

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...