Aktualności

Witamina K - nowe zalecenia!

Polskie Towarzystwo Neonatologiczne niedawno opublikowało najnowsze wytyczne dotyczące podawania Witaminy K w zapobieganiu krwawień wynikających z jej niedoboru u noworodków. Nowe standardy powstały na podstawie nowych danych dotyczących stosowania Witaminy K Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii Dziecięcej i Żywienia (European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition , ESPGHAN ). 

Niezwykle ważnym jest by prawidłowo poinformować pacjentki o suplementacji w domu, gdyż obecnie występujące preparaty na rynku nie są dostosowane do nowych wytycznych!

Nowe wytyczne przeczytasz tutaj

Więcej...

Gender Studies - rekrutacja!

Położna ma obowiązek samokształcenia, a może tym razem coś innego? Niestandardowego?

Zapraszamy na Podyplomowe Gender Studies im. Marii Konopnickiej i Marii Dulębianki, które dostarczają interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie społeczno-kulturowej tożsamości płci, poddają krytycznej analizie dotychczasowe przekonania o „naturze” człowieka i zwracają uwagę na to, co przemilczane, wypierane czy usuwane z kultury, nauki, społeczeństwa. Przełamując stereotypy kobiecości i męskości, Gender Studies proponują alternatywne projekty identyfikacyjne – „wolności od tożsamości” i „wolności do tożsamości”.

Wszelkie informacje o rekrutacji znajdziecie tutaj

Więcej...

X Ogólnopolska Konferencja "Sztuka położnicza. Sprawne ręce, Mądra głowa"

W związku z niegasnącym zainteresowaniem nasza listopadową konferencją i nadal napływającymi zapytaniami ze strony chętnych z dość licznej już listy rezerwowej, prosimy osoby zakwalifikowane  do udziału o uiszczenie wpłaty lub deklarację uiszczenia wpłaty do dnia 20.09. dzięki czemu będziemy mogli ocenić ilość pozostałych miejsc i rozpocząć kwalifikację chętnych z listy rezerwowej.
 
Z pozdrowieniami Organizatorzy :)

Więcej...

Kolejna edycja projektu finansującego badania naukowe w dziedzinie POŁOŻNICTWA

Od 2015 roku Fundacja Mustela, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobrze Urodzeni”, wspiera rozwój i realizację projektów badawczych w zakresie położnictwa, mających na celu poprawę stanu zdrowia okołoporodowego poprzez przyznanie stypendium w łącznej kwocie 10000 PLN.

Przyznawane stypendium jest przeznaczone wyłącznie dla projektów badawczych opracowanych przez położne i poświęconych tematyce położnicze

Zgłoszenia można wysyłać przez stronę Fundacji Mustela do 4 lipca 2016!! POWODZENIA!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...