Aktualności

Fotorelacja z IV Ogólnopolskiej Konferencji "W położniczym tyglu"

Spora dawka wspomnień dla tych co uczestniczyli :)

A tych co nie było, niech nie żałują tylko przyjeżdżają w przyszłym roku!

Dziękujemy fotosister.eu za fotografie!

Zapraszamy do Fotogalerii :)

A już jutro Drogie Uczestniczki zaglądajcie na maile! Roześlemy długo wyczekiwane materiały konferencyjne i podsumowanie World Cafe!

I Ogólnopolska Konferencja Noszenia Dzieci

Noś, noś, noś swoje dzieci jak My! Z radością informujemy, że patronujemy I Ogólnopolskiej Konferencji Noszenia Dzieci, na którą serdecznie Zapraszamy! To świetna okazja do posłuchania ciekawych wykładów oraz wzięcia udziału w warsztacie z gościem specjalnym - Melanie Koswal !

A w czasie Konferencji usłyszycie również naszą położną Dorotę Postaremczak!

Zapisy już trwają!

Szczegóły tutaj

Poród we własnej wannie. Dlaczego poród domowy cieszy?

Czy położna, która decyduje się na poród domowy jest zawsze w pogotowiu? Jaka chemia w czasie ciąży i porodu jest konieczna a jaka przeciwskazana?

Dowiecie się tego z wywiadu przeprowadzonego z naszą położną Jolantą Petersen przez portal hipoalergiczni.pl

Artykuł dostępny tutaj. Magazyn można również zakupić w Empiku.

 

 

Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni i Fundacja Mustela - sfinansujemy Twoje badania naukowe!

Prowadzisz badania naukowe? Nie masz wystarczających funduszy na ich realizację? Masz ambicje a nie masz środków? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość !

Właśnie uruchomiliśmy pierwszy w Polsce projekt finansujący badania naukowe w dziedzinie położnictwa. Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni we współpracy z Fundacją Mustela ogłaszają nabór prac konkursowych do stypendium w wysokości 10 000 zł. Każda położna/ studentka położnictwa, która realizuje lub planuje zrealizować w ramach swojej pracy uniwersyteckiej lub pracy zawodowej poza uniwersyteckiej badania naukowe (medyczne, społeczne i in.) może zgłaszać się do konkursu, w ramach którego zostanie wyłoniona jedna praca badawcza otrzymująca stypendium. Wszystkie szczegóły dostępne na stronie: Fundacja Mustela

Do dzieła! Pokażmy jak prężnie i dumnie rozwijają się Polskie Położne! Powodzenia!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...