Aktualności

Wyjątkowa fotorelacja i historia naszej Dobrze Urodzonej Felicji

Z radością prezentujemy niesamowitą historię narodzin Felicji. Jej wyjątkowi rodzicie zdecydowali nie tylko podzielić się w słowach, ale i w obrazach. Dzięki Nim mamy możliwość obejrzenia wspaniałej, wzruszającej fotorelacji z ich pięknego porodu rodzinego, domowego.

Oto namiastka opowieści:

"W naszej ciemnej łazience towarzyszyła nam cała ekipa czyli łącznie było nas tam 7 osób dorosłych i Felicja. Ktoś by powiedział, że to bez sensu, niepotrzebne. Zapytałby gdzie intymność porodu domowego z tyloma osobami. Dla mnie była i intymność, i spokój, i wielkie poczucie bezpieczeństwa, i płynąca od tych osób wiara w moje siły. Każda z tych osób była na swoim miejscu – dokładnie tak jak chciałam, jak sobie wymarzyłam. Czułam się cudownie zaopiekowana, akceptowana. Dosłownie jakby nasza rodzina była pępkiem Świata."

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Mariannie Szymarek i jej rodzinie :)

Zapraszamy do czytania i oglądania!

Pełną Piersią. Przewodnik po karmieniu piersią - od mamy dla mam.

Gorąco zachęcamy do lektury tego wyjątkowego przewodnika,  który z wielką chęcią objęliśmy patronatem. Premiera książki odbyła się podczas II Konferencji Bliskości 18 października 2014r.

Bezpłatne egzemplarze są dostępne na stronie tutaj!

Rodzic adopcyjny znaczy "gorszy"?

Zachęcamy gorąco do obejrzenia programu Dzień Dobry TVN z naszą wiceprezeską Magdaleną Modlibowską, która opowie o realiach rodzica adopcyjnego i co warto by było zmienić w naszym prawie by było odrobinę łatwiej być mamą adopcyjną.

Film obejrzysz tutaj

Model opieki okołoporodowej

Model opieki nad kobietą i dzieckiem w fizjologicznym okresie okołoporodowym w praktyce pozaszpitalnej, prezentowany poniżej, a opracowany przez zespół położnych niezależnych, dotyczy kobiet zdrowych w ciąży fizjologicznej, przygotowujących się do porodu i rodzicielstwa pod opieką specjalistów, w tym położnych.

 

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...