Aktualności

Podsumowanie kampanii Położna na medal

Zakończyła się II edycja kampanii społecznej zorganizowanej przez Akademię Malucha Alantan pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni i portalu edukacjapacjenta.pl. Zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu – który odbył się w ramach wyżej wymienionej kampanii – na najlepszą położną w Polsce została Martyna Mączka z Katowic.

Szczegółowe informacje o zwyciężczyniach z poszczególnych województw oraz komentarze niektórych laureatek przeczytacie tutaj.

Jeszcze raz gratulujemy!

X Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni!!

Kalendarze i długopisy w dłoń! Już 11 i 12 listopada 2016 roku odbędzie się jubileuszowa konferencja organizowana przez Stowarzyszenie. W tym roku zapraszamy Was w wyjątkowe miejsce - do Żarowa k. Stargardu!

Rezerwujcie termin!! Szczegóły już niebawem :)

Oświadczenie ws. Programu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży fizjologicznej

Oświadczamy, że Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni nie bierze udziału i nie jest stroną w tworzeniu "Programu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży fizjologicznej", który powstaje w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Kampania "Dobry poród-wspólna sprawa"

“Dobry Poród - wspólna sprawa” to tytuł kampanii będącej inicjatywą Magazynu Pielęgniarki i Położnej oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. W jej ramach w  10 numerach Magazynu pojawiają się  publikacje dotyczące praktycznych aspektów roli położnej i jej komunikacji z kobietą rodzącą. Pokażemy, że każdy poród może być dobry bez względu na jego miejsce i rodzaj - warunkiem jest satysfakcja kobiety i jej dziecka.

Dodatkowo, w czasie trwania kampanii przewidziana jest specjalna oferta na prenumeratę Magazynu. Na hasło “Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni” prenumerata roczna objęta jest 25% zniżką. Zachęcamy do lektury i aktywnego komentowania kolejnych artykułów oraz włączania się w kampanię wszystkich zainteresowanych tematem.

Zachęcamy do czytania :)

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...