Aktualności

Być położną w podróży przez Azję

Zachęcamy wszystkich do wsparcia projektu fantastycznej młodej położnej- podróżniczki Ani Majos.

"W poszukiwaniu nowych doświadczeń, innego spojrzenia na moją pracę oraz odpowiedzi na tkwiące w mojej głowie pytania i wyobrażenia, w lipcu zeszłego roku postanowiłam spędzić trochę czasu w Kambodży. Zostałam wolontariuszką w niewielkiej organizacji pozarządowej, która zajmuje się wsparciem samotnych khmerskich kobiet ciężarnych w trudnych życiowo sytuacjach(...).Tutaj poznałam wspaniałą khmerską położna, która wprowadziła mnie w położniczy świat Kambodży: opowiedziała o tutejszych zwyczajach, tradycjach, pracy położnych, pokazała mi khmerski sposób patrzenia na relacje, związki, ciążę, poród…"

Teraz Ania rusza w wielką podróż po Azji, chce poznać inne kobiety, położne, akuszerki, znachorki, ciężarne, matki. Przeczytajcie o jej projekcie tutaj.

Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy!!

 

Opowieść porodowa oczami położnej

W sieci znajduje się mnóstwo opowieści porodowych napisanych przez zadowolonych rodziców. Dzisiaj zapraszamy Was do przeczytania opowieści porodowej, ale napisanej przez położną, z jej punktu widzenia. Jak się przygotowywała? Jakie towarzyszyły jej emocje? Co myślała?

Oto namiastka:

"To było jak krok przenoszący w inny wymiar. Przekraczasz granicę między dwiema rzeczywistościami  i czujesz, że ta druga, ta nowa, wchłania Cię jak gąbka wodę.

Pierwszy raz uczestniczyłam w porodzie domowym dokładnie 20.01.2011r. To jest to słowo. Nie: „widziałam”, a „uczestniczyłam”. Tak jest w domach."

Całą historię przeczytasz tutaj

Trening komunikacyjny dla położnych- zmiana terminu!

Dom Narodzin Świętej Rodziny w  Łomiankach zaprasza na trening komunikacyjny dla położnych.

Celem szkolenia jest poprawa kompetencji interpersonalnych oraz większa skuteczność i satysfakcja w sytuacji komunikacji z innymi ludźmi, w szczególności: z pacjentkami i ich bliskimi, ze współpracownikami oraz z przełożonymi.

Wyjątkowa okazja wzięcia udziału w pilotażowym niekomercyjnym programie!

Zmiana terminu - Start 11.12.2014r.

Więcej info w tutaj

 

Model opieki okołoporodowej

Model opieki nad kobietą i dzieckiem w fizjologicznym okresie okołoporodowym w praktyce pozaszpitalnej, prezentowany poniżej, a opracowany przez zespół położnych niezależnych, dotyczy kobiet zdrowych w ciąży fizjologicznej, przygotowujących się do porodu i rodzicielstwa pod opieką specjalistów, w tym położnych.

 

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...