Aktualności

Koalicja "Rodzę - Mam Prawa" znowu w akcji!

Po wstrząsającym raporcie Najwyższej Izby Kontroli dot. "opieki okołoporodowej na oddziałach położniczych", Koalicja organizacji pozarządowych "Rodzę - Mam Prawa" zdecydowała się wystosować pismo do Ministra Zdrowia. 

Treść listu dostępna tutaj

Czekamy na odpowiedź..

Więcej...

Porody domowe w Polsce w statystykach

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze statystykami dotyczącymi porodów domowych w Polsce przyjmowanych przez położne zrzeszone w Stowarzyszeniu Dobrze Urodzeni. Statystyki obejmują okres od 2010 do 2015 roku.

Naprawdę lektura warta każdej minuty ;) 

Plik do ściągnięcia tutaj

Więcej...

Ministerstwo Zdrowia i Rzecznik Praw Pacjenta odpowiadają...

W marcu stowarzyszenie wystosowało petycję "Razem ratujmy opiekę okołoporodową", którą podpisało ponad 6 tysięcy osób! Niedawno otrzymaliśmy odpowiedź od Rzecznika Praw Pacjenta.

Dodatkowo 7 czerwca w ramach ogólnopolskiej akcji "Kobiety i Położne. Razem" organizowanej przez Koalicję "Rodzę- Mam Prawa" zachęcaliśmy Was do wysłania pism do m.in, Ministerstwa Zdrowia. Ci, którzy to zrobili pewnie dostali taki sam list jak my - przeczytajcie w drugim załączniku odpowiedź z Departamentu Matki i Dziecka.

Więcej...

Kolejna edycja projektu finansującego badania naukowe w dziedzinie POŁOŻNICTWA

Od 2015 roku Fundacja Mustela, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobrze Urodzeni”, wspiera rozwój i realizację projektów badawczych w zakresie położnictwa, mających na celu poprawę stanu zdrowia okołoporodowego poprzez przyznanie stypendium w łącznej kwocie 10000 PLN.

Przyznawane stypendium jest przeznaczone wyłącznie dla projektów badawczych opracowanych przez położne i poświęconych tematyce położnicze

Zgłoszenia można wysyłać przez stronę Fundacji Mustela do 4 lipca 2016!! POWODZENIA!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...