Aktualności

Zapraszamy na kurs "Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji"

Fundacja Opieki Okołoporodowej zaprasza na kurs specjalistyczny "Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji". Kurs realizowany w ramach zadania finansowanego ze środków narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. 

Kurs BEZPŁATNY dla położnych. Po ukończeniu kursu zyskacie tytuł EDUKATORA DS. LAKTACJI. Ministerstwo Zdrowia wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia planuje wprowadzenie finansowania porad laktacyjnych, a wyżej wymieniony kurs specjalistyczny będzie uprawniał do tego położne.

Więcej informacji TUTAJ

Więcej...

Karmienie piersią to nie tylko żywienie!

"Karmienie piersią to nie tylko żywienie"  pod takim tytułem odbędzie się X Jubileuszowy Zjazd Centrum Nauki o Laktacji, od lat chętnie wspieramy i i w tym roku chętnie partnerujemy temu wydarzeniu!

To okazja do poszerzenia swojej wiedzy, poznania nowych ludzi i inspirowania się wzajemnie.

Na Zjeździe na pewno spotkacie się z naszą Kasią Osadniki oczywiście Magdaleną Modlibowską, wpadnijcie do nich na pogaduchy!

Więcej...

Krąg Opowieści Porodowych

Gorąco zapraszamy na kolejne spotkania w całej Polsce w ramach Kręgu Opowieści Porodowych - to już 24 marca!! To jedna z niewielu okazji, gdzie można spotkać się z kobietami, porozmawiać o swoim porodzie i podzielić się MOCą!

Znajdź wydarzenie w swoim mieście i dołącz!

Więcej...

Kolejna edycja projektu finansującego badania naukowe w dziedzinie POŁOŻNICTWA

Od 2015 roku Fundacja Mustela, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobrze Urodzeni”, wspiera rozwój i realizację projektów badawczych w zakresie położnictwa, mających na celu poprawę stanu zdrowia okołoporodowego poprzez przyznanie stypendium w łącznej kwocie 10000 PLN.

Przyznawane stypendium jest przeznaczone wyłącznie dla projektów badawczych opracowanych przez położne i poświęconych tematyce położnicze

Zgłoszenia można wysyłać przez stronę Fundacji Mustela !! POWODZENIA!

Standard opieki okołoporodowej

Zapraszamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 roku w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Standard ten prezentuje m.in. kto może sprawować opiekę nad kobietą w ciąży, jakie badania powinna mieć kobieta wykonywane w czasie ciąży, kiedy kobieta powinna zgłosić się do położnej rodzinnej, jak powinna wyglądać opieka nad matką i dzieckiem w czasie i po porodzie itd.

UWAGA! Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej...